Publikacje

W trakcie mojej kariery miałem przyjemność działania nie tylko w zakresie wykładów o grach i ich tworzenia. Efektem współpracy ze wspaniałymi ludźmi jakich spotkałem w życiu są poniższe publikacje.

Książki

‘Tworzyć Gry’ Patryka Polewiaka to pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka poświęcona pracy w branży gier komputerowych. Zawiera, poza przemyśleniami autora będącego doświadczonym twórcą gier, wywiady z dwudziestoma innymi twórcami poruszającymi różne obszary branży.

Jednym z twórców udzielających wywiadu byłem ja. Podzieliłem się wiedzą z zakresu programowania oraz mojego podejścia do crunchu oraz jak rozpocząć pracę w branży na stanowisku programisty.

Książkę można kupić obecnie w wielu księgarniach internetowych, m.in. TUTAJ

Profesjonalne kursy

Kurs ‘Unity Developer’ w serwisie Kodilla, tworzony m.in. z pracownikami firmy Ten Square Games i The Knights Of Unity to kompleksowy zestaw wiedzy z zakresu tworzenia gier na silniku Unity.

Pozwala przejść przez proces nauki od podstaw pisania kodu, matematyki i fizyki, przez najważniejsze pojęcia techniczne związane z tworzeniem gier, projektowanie mechanik, a kończąc na wydaniu swojej gry na App Store i Google Play.

Kurs możesz nabyć TUTAJ, dodatkowo używając kodu #gwatroba można uzyskać 10% zniżki.

Wywiady

W 2016 roku udzieliłem wywiadu w Radio Kraków na temat gier wyścigowych. Z perspektywy czasu wiele przypuszczeń się sprawdziło. Było to też dla mnie pierwsze tego typu doświadczenie, za co dziękuję Maciejowi, który popchnął mnie do tego wywiadu.